Sestry Lenka a Evka Bacmaňákové z Oščadnice                       

 
  Folklóru a ľudovej hudbe sa venujú už od roku 1994. Od malička účinkovali v rôznych folklórnych súboroch, s ktorými navštívili mnohé krajiny ako Chorvátsko, Srbsko, Mexiko, Turecko a iné.
  Heligónka prišla o čosi neskôr - ako prvej učarovala dvanásť ročnej Lenke, neskôr sa k nej pridala aj sestra Evka a spoločné duo tvoria od roku 2011. 
Tento hudobný nástroj v ich rodine nebol žiadnou novinkou, hrával naň už ich dedko. Lásku k heligónke teda zdedili po ňoma spev zase po ich babičke. 
  Svojimi temperamentnými vystúpeniami rozdávajú radosť a energiu nie len po celom Slovensku, ale aj v Čechách, Poľsku, Rakúsku, Nemecku a spoločne s Patrikom Kováčom sa ako jediní heligonkári odprezentovali aj v MONAKU. Momentálne sa venujú aj svojej kapele ZBOJNÁ, s ktorou prinášajú ľuďom predovšetkým staré, ľudové piesne v "novom šate". Spojili ľudovú pieseň a rock, z čoho vznikla folkrocková verzia piesní a uvítali ju najmä tí neskôr narodení - zistili tak totiž, že aj ľudová pieseň vie byť pre nich zaujímavá.
 
 
 

Kontakt

Heligónka Kysúc

PO - PI od 9:00 do 16:00 hod.
0944 171 066
0949 427 267

                                                                           

           

Heligonkárky z Kysúc

Vytvorené službou Webnode