NAJKRAJŠIE VIANOCE - sestry Bacmaňákové a Zbojná

                                 NOVINKA!
 
Na podnet fanúšikov sestry Bacmaňákové so svojou skupinou Zbojná pripravili prekvapenie - CD plné tých najkrajších kolied. Veríme, že Vám navodí tú správnu sviatočnú atmosféru.

 

Foto: Ing.Martin Řezníček    Grafická úprava: Jozef Hasala

Zoznam piesní:

1. Buďme všetci potešení, 2. Čujte, čujte pastieri, 3. Z valašskej chalúpky, Ó jedlička, 4.Keď Panna Mária, Radujme sa valasi, 5. Narodil sa Kristus Pán v Betléme, 6. Spinkaj môj Ježiško, 7.Šťastie, zdravie, 8. Pastieri, pastieri, 9. Z Panny Pán Ježiš je narodený, 10. Aký je to svit, 11. Narodil sa nám, 12. Ježiško prišiel, 13. Uprostred tichej a tmavej noci, 14. Tichá noc (hudba:Franz Gruber/text: Ladislav Hohoš), 15. Daj Boh šťastia, 16. Poďme bratia do Betléma, 17. Koleda, koleda (hudba: Lenka Bacmaňáková/text: Marek Kasala)

Audio ukážka: https://www.youtube.com/watch?v=2c5ocLqtoLM

CD si môžete zakúpiť tu: https://www.ludovaveselica.sk/Lenka-a-Evka-Bacmanakove-Zbojna-Najkrajsie-Vianoce-cd-d119.htm

 

 

 

CD Sestry Bacmaňákové 3. a Zbojná 

 

Na trh prichádza už tretie CD populárnej heligonkárskej dvojice Evky a Lenky Bacmaňákových a zároveň debutový album hudobného zoskupenia Zbojná, ktoré okrem spomínaných sestier Bacmaňákových tvoria: akordeonista Daniel Smolka, heligonkár Marián Šišovský a bubeník Radoslav Skupeň. Tentokrát vsadili hlavne na známe či menej známe ľudové piesne, značnú časť ktorých tvoria ľudovky pochádzajúce z východu Slovenska. Okrem toho v závere CD možno nájsť aj dve modernejšie skladby z autorskej dielne Tomáša Kmeťa. Tento album určite nesmie chýbať všade tam, kde má zavládnuť dobrá nálada a celkom iste poteší aj tých, ktorí chcú siahnuť po menej známych regionálnych piesňach.

Foto: Ján Rábara    Grafická úprava: Jozef Hasala

Zoznam piesní:

1. Na kopečku stála, 2. Milá moja na mašine šila, 3. Ej, beťár ja dzivočka, 4. Borievka, 5. Kysučanka, 6. Keď ma srdce bolí, 7.Spod toho javora, 8. Za gurami, za ľasami, 9. Oj, mamičko, mamko, 10.Bolo to z večera krásne, 11.Staré dievky, čo robíte, 12. Keď som išiel hore Poľanu, 13. Kone moje vrané, 14. Na koníčku (hudba/text: Ing.Tomáš Kmeť), 15. Kysucou stvorená (hudba/text: Ing.Tomáš Kmeť)

Audio ukážka: https://www.youtube.com/watch?v=xrAuhrR12cQ 

CD si môžete zakúpiť tu: ludovaveselica.sk/CD3

 

 

CD sestier Bacmaňákových 2.

 

Sestry Evka a Lenka Bacmaňákové prichádzajú po dvoch rokoch na podnet svojich fanúšikov s novým CD. Nájdete na ňom okrem známych ľudových piesní aj autorské z tvorivej dielne ich verných priateľov Anky Špilákovej, Mareka Kasalu, Vladimíra Klza a Tomáša Kmeťa. Podieľali sa na ňom aj ďalší výborní interpreti ako skvelý heligonkár Marián Šišovský a chlapci z Fatranskej muziky. CD poňali v takom rezkom duchu, aby sa každému pri jeho počúvaní rozohrali žilky v tele.

                                   Foto: Ján Rábara a Kristína Kučáková    Grafická úprava: Jozef Hasala

Zoznam piesní:

1. Keby ja vedela  2.Prešiel som ja hory-doly (hudba/text: Marek Kasala)  3. Prenešťastný osud môj  4. Keď som išla chodníčkom (hudba/text: Anka Špiláková) 5. A dze idzeš Helenko  6. Krjačok ľalijovij  7. Jednej dcéry mamka  8. Když jsem šel v Praze, Včera jsem tě čekala  9. Červená ruža, tango  10. V svojom osemnástom roku, Nedám sa ja nedám  11. Začal som k Vám chodiť  12. Kalina, malina   13. Tri razy kukulienka  14. Na Orave dobre  15. Kysucké srdcia (hudba/text: Tomáš Kmeť)
 
Audioukážka z CD: 
CD si môžete zakúpiť tu: l udovaveselica.sk/CD2 
 

Debutové CD sestier Bacmaňákových 

 

CD obsahuje 15 krásnych piesní v ich podaní a výber piesní je nielen z regiónu Kysúc, ale z celého Slovenska. Ako hosť si s nami zaspieval aj výborný harmonikár a spevák Daniel Smolka. Piesne v rytme valčíka a polsky sú obohatené o výrazné spevy a ďalšie hudboné nástroje.

                                                                     Foto: Miriam Gajdicová    Grafická úprava: Jozef Hasala
Zoznam piesní: 
1. Aká je to potajomná láska  2.Tajilam, tajilam  3. Ja som to dievčatko chudobné  4. Kázala mi mati  5. Jedna ruža, dve ruže  6. Nad našum zogrudkum   7. Porezala som sa  8. Tam hore na vŕšku  9. Majorán, majorán  10. Za hájičkom  11. Mamko moja komináre idú  12. Dolina, dolina  13. Chodila som  po záhrade  14. Jedna hodinečka  15. Mám ja hrušku, Ešte som sa neoženil
 
Audioukážka z CD:
CD si môžete zakúpiť tu: ludovaveselica.sk/CD1
 
Poďakovanie patrí  naším sponzorom , ľuďom ktorí sa podieľali na našich CD-nošičoch a  všetkým poslucháčom, ktorí si tieto CD zakúpilli a podporilli tak našu tvorbu.
Taktiež veľká vďaka patrí Bohu za to, že nás obdaril takýmto talentom a môžeme tak rozdávať radosť navôkol.